Nik Almak için TıklayınızNik alma konusunda yardım için tıklayınYayın almada Yardım için tıklayınız.Port AçmakModem Şifreleri için Tıklayın

RADYO YAYINI AÇILMIYORSA

ActiveX Nedir ?
ActiveX , Microsoft'un Windows platformları için geliştirdiği bir nesne bileşeni modelidir (COM). Yazılım tabanlı olan ActiveX teknolojisi Internet Explorer eklentisi ve web sayfalarına iliştirilmiş ActiveX tabanlı uygulama olarak çalışır.
Bu radyoda çalan müziği dinlemek ve yapılan sohbete iştirak edebilmeniz için ActiveX uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir.

10 000 lerce kişinin güvenle kullandığı bu ActiveX denetimi Alman 1 mal 1 Software GmbH şirketi tarafından yazılmıştır.
 
Radyonuzun yayın versiyonuna uygun olan ActiveX uygulamasını, sağ tarafta bulunan yükleme butonundan güvenle yükleyebilirsiniz. Yükleme süresi tahminen 3 dakikadır. Keyfini çıkarın...
DİKKAT  !: Eğer ekranda "The stream is currently not available. Please try again later." yazıyorsa. Yayın henüz başlamamıştır yada kesilmiştir, lütfen daha sonra deneyin.
"No free stream entry point available please retry later "
yazıyorsa hatlar dolu dolu olup, aralıklı olarak sayfayı yenileyip bağlanmak için tekrar deneyin."Connecting" yazıyorsa mavi ekranda  mutlaka bağlanacaktır.

ActiveX yükleyin, müzik ve sohbetin tadını çıkarın !

NeleryokkiFM 5.3 versiyonunu kullanıyor.

 

 
Misafirler radyomuzda nik almadan yazı yazamaz chat yapamazlar.Bu nedenle lütfen buradan nik alınız !

1 - Şayet Radyo Görüntülenemiyorsa:RADYO nun Çalışabilmesi İçin Buradan (5.3) programı indirip Bilgisayarınıza İndirmeniz Gerekiyor!.  (son versiyonlar, 2.link) 
Yayın alamayan DJ ler ise F5.3 yayın aracını indirip yüklemelidir. Activex uyarısı gelirse de kabul ediniz. (Radyomuz F5.3  versiyon ile yayında)

İnternet tarayicisi kullanmadan flatcast dinlemek

Bir çok internet tarayıcısı yakın bir tarhte NPAPI eklentisini yakın tarihte kullanmama kararı almış, hatta chrome bu eklentiyi kaldırmıştır. Buna karşılık flatcast bir program Flacast Player geliştirerek, ileri tarihlerde kullanabilecek internet aracısız (tarayıcısız) bir alternatif program geliştirip dinleyicilerin hizmetine sunmuştur.

Browser (tarayıcı) olmadan yayın dinlemek isteyen dinleyiciler Download Producer (Version F5.3) (BETA) indirip yükleyip yayını dinleyebilirler.Programı yükledikten sonra aşağıdaki gibi pencere açilacaktir. sid noyu yazın start/play tusuna basin dinleyin.

2 - Şayet Radyo Sayfası BULUNAMIYOR İse:Aşağıdaki Gösterildiği Gibi Tarayıcı(Browser- Internet Explorer) Güvenlik Ayarlarını STANDART Olarak Kayıt edin

1. Araçlar >>  2.İnternet Seçenekleri >> 3. Güvenlik'e Tıkla >>> 4. Varsayılan Düzey >>> 5. Uygula( Tamam ) a Tıklayarak İşlemi Sonuçlandır.

Resimli anlatım aşağıda verilmiştir.Adım adım takip ederek radyomuzu dinleyebilirsiniz !

1:  Ana sayfamızda CANLI YAYIN veya NeleryokkiFM linkine  TIKLAYIN
2: Acılan sayfada üst tarafta çıkacak olan yazıya fare yardımıyla sağ tıklayarak alta gösterdiğimiz gibi Bu siteden açılır pencerelere her zaman izin ver yazısını tıklayın
 
3: Sayfa üzerinde küçük bir pencere açılacak evet tercihini tıklayarak işleme devam ediniz.

4: Son işlemin ardından gerekli program yüklemesi için bir pencere daha açılacak bu pencereden yükle komutunu işaretleyin ve yuvarlak içinde göstermiş olduğumuz bölümü tıklayın.
 
5:Aşağıda resimde olduğu gibi engellemeyi kaldır butonunu tıklayın.

6:Bu işlemde bekleyin sayfa birazdan acılacak.
Artık internet üzerinden radyonuzu dinleye bilirsiniz. www.flatcast.com sitesine üyeyseniz giriş butonundan adınız ve şifrenizi girin ve sohbet’e başlayın.Eğer üye değilseniz biraz daha işiniz var. Nik alma konusunda yardım için tıklayın
Her şeyi denediniz yine olmadı, radyoya giremiyorsanız. Uzaktan Bilgisayarınıza bağlanalım ve sorunu çözelim.Uzak pc bağlantı programı için tıklayın.

HATA EKRANLARI/SORUNLAR VE TÜRKÇE AÇIKLAMALARI

1-)Mesaj:
Image Aciklama:Birden fazla yayin acmaya calistiniz,Yayinci ve/veya Dinleyici olarak.. Maalesef bu mümkün degil ! Lütfen önce acik olan Yayinlari kapatiniz baska bir Yayina Dinleyici veya Yayinci olarak gecmeden önce.

2-)Mesaj:
Image Aciklama: Flatcast Peer-to-Peer[tikla] Sistemiyle calisiyor..Size ag'da ulasabilecegimiz herhangi bir nokta bulunamadi. Bilhassa fazla Dinleyici bulunmuyorsa Yayinda bu sorun sizden kaynaklanmiyor olabilir.

Fakat sıkca rastladiginiz bir sorunsa, önemli sebepler sunlardir:

• Sizde "Kisiye Özel Güvenlik Duvari" yüklü..Zonealarm, XP Firewall v.s., sizin baglantinizi engelliyor... Engel olan Güvenlik Duvarinda/Firewall'de UDP PORT 40123 acin.Resimli anlatim icin tikla

• Siz bir router/modem araciligi ile internete baglaniyorsunuz. Baglanti kurdugunuz PC icin Sabit UDP PORT 40123 acin.. Nasil yapacaginiz ve farkli Modem icin ayarlara nasil girebileceginiz bu link altinda anlatilmistir: http://portforward.com/routers.htm


3-)Mesaj:
Image Aciklama: Baglanmak istediginiz Yayina su anda ulasilamiyor (yayin yok).. Lütfen daha sonra deneyiniz.

4-)Mesaj:
Image Aciklama: Yapimci (DJ) tarafindan yayin kapatilmistir..En iyisi bir müddet sonra tekrar deneyin..Belki Yapimci (DJ) yayina baslamis olur..

DINLEYICILERE ÖZEL BILGİLER

    -Misafir penceresinde siralama ayari (chat penceresini üzerine giderek sag secenekle Chat>> User Sorting ile 4 degisik Misafir siralama secebilirsiniz.
    -Port Kontrolü (chat penceresini üzerine giderek sag secenekle Statistics tikliyarak sizin ve Dj in UDP 40123 portunun acik olup olmadigini kontrol edebilirsiniz.)

RADYOMUZU SİTENİZE EKLEMEK İÇİN

Radyo NeleryokkiFM'i Kendi Sitende CHAT li Bir Şekilde Ziyaretçilerine Dinletebilmek İçin Aşağıdaki Kodu Kopyalayıp Sitenin Herhangi Bir Sayfasına Yapıştır.

Kodu Kopyalamak için tıklayın

Örnek Site: (Buraya Tıkladığında Bu Sayfa açılacaktır!)

Kodları Sitenize eklemeyi bilmiyorsanız: Skype Nizi açın ve "buraya tıklayın " Skype den size yardımcı olalım.