Duyuru !
NeleryokkiFM
Ailesine Katılıp
"Bende Dj
Olmak İstiyorum"
Diyorsan Hemen
Tıkla Başvuru Formunu
Doldur

Skype: dj_neleryokkifm
WwW.Neleryokki.com

Bu Pencereyi Kapat X


 

NelerYokkiFM Radyomuz seviyeli dostlukların kurulduğu bir radyodur,seviyeyi bozacak hareketlere kesinlikle izin verilmeyecektir.Unutmayalım ki bu radyo yayınında her yaştan dinleyici bulunmaktadır.Küçük kardeşlerimize öncelikle kötü örnek olmamalıyız.Burası genelde Dost kardeşlerimizin, Ailemizin, akrabalarımızın, dostlarımızın bulunduğu bir radyodur o yüzden farklı amaç güden ve konuşmalarında saygısızlık yapan kişilerin radyomuzda işi yoktur. Bu kişiler ivedilikle radyodan uzaklaştırılacaktır...
 

1. Küfür ve Argo (Lan La Len Lo oha çüş vb. ) kesinlikle yasaktır ve anında ban edilecektir, yani uzaklaştırılacaktır. Sohbet odasında rahatsız eden şahıs sadece bir defa uyarılacaktır. Radyomuzda Din, Dil, Irk, Mezhep ayrımcılığı yoktur herkes kardeştir kesinlikle ayrımcılık ve bölücülük yasaktır.Bunları yapmak isteyenler aramıza kabul edilmeyecektir.

2. Yabancı dilde yazmak, Yazarken sürekli Büyük karakter kullanmak yasaktır.sadece DJ LER büyük karakterle yazı yazabilir.Radyomuzda, sadece Türkçe sohbet yapılması önerimizdir. Yabancı olarak radyomuza gelenler bunun dışında tutulacaktır.Yabancı dilde yazmaya ısrar edenler önce uyarılır , devam etmeleri durumunda sohbet yapmaları engellenir tek çizik atılır (banlama ya gerek olmadığı sürece banlanmaz).

3. Müziklerimiz de ayrımcılık yapmayan her çeşit müzik (Argo, küfürlü ve siyasi içerikli olmamak kaydı ile) çalınacaktır. Radyomuzda Türkçe ve İngilizce dışında müzikler kesinlikle çalınmaz. Radyomuzda siyasi müziklere yer verilmeyecektir siyasi olması ihtimal sanatçılar bile özenle çalınacak kesinlikle siyasi tartışmalara izin verilmeyecektir.Sunucumuz her hakka sahiptir.

4. Radyomuzda isim şartı vardır. İsim kullanmayan ancak düzgün niklerde radyoya kendini tanıtmak şartıyla girebilir (Spor Takım adlarından  yada baş harflerinden oluşan belirleyici niklerin kullanımı yasaktır.) ve müzik dinleyebilir ancak sohbete katılamazlar. Anormal, telafüzü uygun veya hoş olmayan nikler dj tarafından uyarılır değişmez ise çizilirler. (Örnek: aşkım, tatlım, guest43, niksiz, sevgilim, sevdam, deli, azrail, ölü, fb34, gs1903, jigolo vb.) Nick ve rumuzla da sohbet mümkündür, adini bağışlarsa memnun oluruz :).  Özeller zorunluluk olmadıkça kapalı kalacaktır, ancak kısa süreli acil durumlarda açilabilir. Farklı yazmaya ( yan yazı, alt çizgi) müsaade edilmemektedir. İsteyen DJ-miz kendi üye (nıck) rengini kullanabilir.DJ yayın aldığında renginde olan dinleyici varsa rengini değiştirmek zorundadır.Radyo Yönetici'si rengini yönetici olsada/olmasada kimse kullanamaz. Kullanıcılardan aynı rengi alanlardan geç giriş yapan rengini değiştirmek zorundadır. Sonradan giren radyoda renginden varsa konuşsun yada konuşmasın değişmek zorundadir. Renk Kuralı :Radyoya ilk girişte nikler açilincaya kadar 3-5 dk en fazla dj giren kişinin renk almasını bekleyebilir, bu süre içerisinde renk almadan kişi niklerin açılmasını bekler ve sonra sohbete girebilir . İsrarla renk değişmeyen kişi dj tarafındna değişinceye kadar çizik tutulur.  Yayın düşmesi durumunda düşmeden önceki renk hakları geçerlidir.Yayını devreden dj tekrar radyoya dönünce (en fazla 5 dk) yayındaki rengini alabilir, o arada rengini alan varsa değiştirmek zorundadır. Sessiz duran sohbet etmeyen kişinin rengi kullanılabilir. ancak sohbet edilmesi durumunda sonradan gelen kişinin renk değiştirmesi zorunludur.(Dj ve yönetici rengi hariç)

Başka bilgisayardan birden fazla nikle radyomuza giren aynı kişi olsa bile; aynı rengi alması karışıklığa meydan verilmemesi açısından yasaktır.Dışardan giren kişiler aynı renktekileri aynı kişiler olarak bilemediği ve her kişiye bunu izah etmek yerine aynı rengin  alınmaması doğru mütalaa edilmektedir.

5. Kendi reklamımız dışında; Başka radyo reklamı yapılması , Radyomuzdaki DJ ler hariç, başka radyolardaki DJ veya radyo nikiyle girilmesi yasak ve önerimizdir.Aşırı derecede rahatsız edici Flood yapmak (Yazı tekrarı yapıp,paneli işgal etmek) yasaktır. Nik değiştirmek ve kendini farklı tanıtmak kural dışı olup tespit edilenin IP si sitede yasaklanacaktır.

6. Sohbetlerde kişileri kırıcı,üzücü,aşağılayıcı,sözler davranışlar olmamalıdır ve yasaktır. Nik alıp ekranda kasten renk seçmeyen, Radyo ismi uzantılı nik alan ve niki okunmayan kişiler banlanacaktır. Kayıtsız nikler yönetici, dj yada yakın arkadaşta olsa hiç bir suretle açılamaz. Niki yoksa özelden yardımcı olunulur.

7. Açıktan Msn adresi verilmemesi önerimizdir.Nıck ismi ile girip sohbette,sohbet ettiği kişiye özel konularında hitap eden kişiler kesinlikle o şahsa kendini tanıtma mecburiyeti vardır. Radyomuzda spor takımlarının reklam edilmesi, isimlerinin sık sık yazılması, karşı takım fanatiklerini rencide edici konuşmalar, spor marşlarının çalınması yada yazılması yasaktır.

8.Dinleyicilerinizin Başka Radyolara giderek onları aşağılaması radyolardan radyomuza kişi çağırması ve istenmeyen hareketlerde bulunması yasaktır. Bunların yapılmaması bizim başta gelen önerilerimizdendir.

9.Radyomuzda flört yapmak bu amaçla sohbet etmek yasaktır. Lütfen yukarıdaki kurallara uymayanlar sunucumuzda bulunmasın, Yazı yazmasın ve bize karışmasın.Bu kuralların haricinde sohbet isteyen arkadaşlar kendilerine uygun yer arasınlar.

10. Radyomuzda istek hattından yada dj msn sinden istek istenebilir. Bunun dışında ekrandan istek yazılamaz, yazılması durumunda dj bu istekleri çalmayacaktır. Guest lerin nik girmeden, ekrandan yaptıkları istekler dikkate alınmayacaktır.

Not:Bu kurallar sadece bizim radyomuzun değil bütün sohbet odalarının ve radyoların ortak kurallarıdır.Bu kuralları bütün sohbet odaları ve radyolar uygular.Bunu bütün üyelerimizin bilgilerine arz ederiz.

Neleryokki fm güzellikleri,dostlukları,sevgiyi paylaşmak isteyen,kardeşlik birlik beraberlikten yana olan bir radyodur. Ne yazık ki bazen üyelerimizin hatta radyomuzun nıck ı taklit edilerek başka radyolarda kötü yazılar yazıldığı duyumları alıyoruz. Kesinlikle biz buna karşıyız böyle hallerde radyo adminleri bizimle bağlantı kurarsa seviniriz. her zaman güzelliklerden yana olduk ve bundan sonrada öyle olacağız. Hep beraber el ele güzelliklere doğru güzel bir Dünya istiyoruz.

DIŞARDAN BANLAMA SÜRELERİ :

a) Küfür edenlere , Hakaret edenlere  ve Ahlak kurallarına uymayanlara ve Bayanları ahlak kuralları dışında (asılarak) rahatsız edenler.( 1 Yıl Ban )

b) Kanalda Din, Dil, ırk ayrımı siyasi tartışma yapanlara ( 1 Ay Ban )

c) Kanalda Yönetimin izni dışında her türlü reklam yapanlar  site ismi yazanlar, Msn adresi yazanlar UYARILMAKSIZIN DERHAL ( Radyo ve Fm takısıyla nick alıp girenler ve Neleryokki FM djleri dışında DJ nicki alıp girenler Sesli ve Yazılı olarak uyarıldıktan sonra kurala uymazsa ( 1 Hafta Ban)

d) Yayındaki Dj'in kullandığı renk hangi renk olursa olsun ayrıcalık sahibidir ve o renk Sadece Adminler tarafından ve Yayındaki dj tarafından kullanılabilir bunun aksi davranışta bulunanlar , ve Diğer renkler hakkında o renk benim gibi kavga çıkaranlar , Radyomuzda bulunan butonlar dışında kod kullananlar , ÖNCE SESLI VE YAZILI OLARAK UYARILACAK kurala halen uymazsa (1 saat Ban )

Lütfen Kurallara Uyalım, Uymayanları Uyaralım!
Seviyeli Sohbetiniz Icin Tesekkür Ederiz...

DJ LERIMIZI İLGİLENDİREN KURALLAR

1. Radyomuzda DJ olmak için 17 Yaş sınırı vardır, 17 yaşın altında olanlar radyomuzda DJ lik yapamazlar. Başvuru formu düzgün ve doğru biçimde ve zorunlu alanlar (*) mutlaka doldurulmalıdır. Başvuru neticesinde verilen msn adresi ile bağlantı kurulacak ve görüşmeler yapılacaktır.

2. DJ adayları bir müddet radyoda dinleyici olarak kalmalı, ortamı görmeli ve kendisi iyice tanınmalıdır. Diğer djlerin kendisini tanıması için bir müddet radyoda zaman geçirmelidir. Her şey yolunda olduğu durumda kendiside ortamı beğendi ve gönüllü olarak işi yapmaya başlayacağına hazır olduğunu düşündüğünde DJ sorumlusu/Yönetici veya Yardımcıları tarafından deneme yayınına alınacaktır. DJ adayının flatcast yayınını kullanabilir ve bilgisayarında gerekli ses aygıtlarının olması gerekmektedir. Yayın alma  konusunda sitemizden destek alabilir !

3.DJ 2 gün mazeret bildirmeden yayın almaz ise DJ ligi kendi isteği ile bırakmış sayılır !.Radyomuzdaki DJ lerin Başka internet radyolarında DJ lik yapması, yayın varken dinlemeye gitmesi ve MSN lerinde başka internet radyolarını reklam  yapmaları yasaktır.Mazareti olup zamanında bildiremeyen DJ Joker DJ konumuna düşürülür, daha sonra mazereti uygun görülürse yeniden asıl DJ listesine geçirilebilir.

4.DJ ler arasında bağlantı sorunu olmamalı ve samimiyet bozulmamalıdır. Unutulmamalıdır ki biz bir Aileyiz!. DJ yayın kalitesinden kendisi sorumludur, yayında sorun olması durumunda yayını başka bir DJ ye devir etmelidir!

5.DJ sorunsuz yayın yapmak istiyor ve yayına girişte sorun olmasını istemiyorsa Bilgisayarında Portların açık olması gerekir.Portları kendisi açamıyorsa bu konuda yardım isteyebilir. DJ sadece kendi saatinden sorumlu olmayıp, Yayındaki DJ ye destek olmak amacıyla nette olduğu surece radyoda olmalıdır. DJ 'ler yayındaki DJ ye her konuda yardımcı olabilirler...

6.Djler  Userler üzerinde baskı,ve üstünlük sahibi değildir insani ve etik davranmak zorundadırlar. Yetkilerini kullanarak site içerisinde çıkar sağladığı dinleyicilere  manevi baskı kurduğu tespit edilen Djlerin site ile ilişkileri derhal kesilir ve Hukuki durumlarda yetkili birimlere ilgili kişi hakkında  bütün bilgi ve belgeler Site sahibi tarafından verilir.

7.Djler  dinleyicilerin sohbet etmesinde huzurlu bir ortam hazırlamak ve huzuru sağlamakla dinleyiciler arasında adaletli bir şekilde isteklerini almak ve onlarla sohbet etmek,  gelenleri karşılamak gidenleri uğurlamakla sorumlu ve yetkilidirler.

8.DJ keyfine göre istediği zaman gelip yayın alamaz !.Yayın saatinden 10 dk önce yayındaki DJ ye hazır olduğunu radyodan yada skype'den söylemelidir. Yayına geç gelen dj'ye yayını alan dj yayın verip vermemekte serbesttir. Radyo Giriş, Skype, Msn, İstek hattı Şifre , Sid, Kullanıcı adı vb. bilgileri  radyomuzda DJ de olsa verilmez.Bu bilgileri sadece yönetici ve yardımcısı verebilir.Yayınlarını radyoda dj olmayan (DJ LERİMİZDE ADI GEÇMEYEN) kimseye devredemezler sadece aile içi 1.dereceden yakınları yayındayken ekrandan yardımcı olabilirler.

9.DJ lerin Radyomuzda gelen dinleyicilerle flört yapmak amacıyla sohbet etmesi, dinleyicilere msn vermeleri veya msn istemeleri  yasaktır. Aynı ev içerisinde kayıtlı dj adına, dj in ekranını kullanmak şartıyla 1.dereceden aile bireyi (Eşi, kardeşi vb.) yayın yapabilir.

10. Radyomuz ticari amaçlı olmayıp herhangi bir geliri olmadığından DJ ler'e ücret ödememektedir. DJ ler gönüllü olarak işi sürdürmektedirler.