Zaman: 19 Ara 2018, 19:30

Sitemize Hosgeldiniz

Bu foruma yaptiginiz ilk ziyaretiniz ise, lutfen oncelikle [Yardim] kriterlerini okuyunuz. Forumumuzda bilgi alisverisinde bulunabilmeniz icin oncelikle Kayit olmalisiniz. uye olmayanlar forumumuzdan hicbir sekilde aktivite uygulayamaz, mesaj yazamaz, konu acamaz, eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamiyla kullanmak icin uye olabilirsiniz.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
 27/07/2007 Gündem!!! 
Yazar Mesaj
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı
Duyuru NeleryokkiFM Radyomuz Yayinda..Radyomuz Size Yeter...Yeterki Siz ne istediginizi bilin...

Mesaj 27/07/2007 Gündem!!!

Baydemir'e ölüm zırhı giydirildi
27 Temmuz 2008 Pazar 14:17
Ergenekon'un suikast listesinde yer alan DTP'li Baydamir için kelimenin tam anlamıyla ölüm zırhı uygulanmış!
Ergenekon İddianamesi'nde adı örgütün suikast yapacağı kişiler arasında yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DTP'li Osman Baydemir'in, 2006 yılından bu yana çok sıkı korunduğu ortaya çıktı!

Güvenlik birimlerinin uyarması üzerine belediyede görevli 1'i müdür 7 koruma görevlisi tarafından korunan, zaman zaman çelik yelek giyen Baydemir, sivil plakalı zırhlı otomobile biniyor.

Güvenlik birimlerinin 2 yıl önce yaptığı istihbarat çalışması sonucu suikaste uğrayabileceği bildirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, o tarihten itibaren sıkı korumaya alındı. Baydemir, zırhlı otomobile binerken, Emniyet Müdürlüğü'nün vermek istediği koruma önlemlerini istemeyen Baydemir, 1'i müdür 7 belediye görevlisi tarafından yakın koruma altına alındı.

Son iki yılda çok sıkı korumaya alınan Osman Baydemir'in korumaları çevresinde `etten duvar' oluşturarak, kimseyi kendisine yaklaştırmıyor. Halka açık bazı tören ve etkinliklerde çelik yelek de giydiği görülen Belediye Başkanı Baydemir, Belediyeye iş yapan mütteahit tarafından hediye edilen, `Volvo S 80' marka zırhlı makam aracını sivil plaka ve flama takmadan kullanıyor. Diyarbakır'da Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet müdürü Zeki Çatalkaya da zırhlı makam araçları kullanıyor.

27 Tem 2008, 14:34
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı
Duyuru NeleryokkiFM Radyomuz Yayinda..Radyomuz Size Yeter...Yeterki Siz ne istediginizi bilin...

Muğla'da sapık turist paniği
27 Temmuz 2008 Pazar 14:08
Muğla'da erkek arkadaşıyla tatil yapan 66'lık turist ortalığı karıştırdı. Turistin tatilcilere yaptığı şey ise sapıkça!
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, yaklaşık 10 bin kişinin tatil yaptığı Gümbet Sahili'nde çırılçıplak güneşlenip, günübirlik tur tekneleriyle geçen tatilcilere cinsel organını gösteren Alman uyruklu erkek turist 66 yaşındaki R.S., ortalığı ayağa kaldırdı.

Yeni Zelandalı erkek arkadaşı ile birlikte güneşlenen Alman turist, şikayet üzerine Sahil Güvenlik ekipleri tarafından uyarılarak, giyinmesi sağlandı. Alman turist kendisini görüntüleyen gazetecilere tehditler yağdırdı.

Gümbet Semti'deki Haremtan Burnu'nda çırılçıplak soyunarak güneşlenen ve günübirlik mavi yolculuğa çıkan tur teknelerindeki tatilcilere ve yatlardakilere bilezik gibi bir şey taktığı erkeklik organını gösteren Alman turist R.S. tepkilere neden oldu. Yaklaşık üç saat bu şekilde güneşlenen R.S., tur tekneleriyle geçen turistler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Tekne kaptanlarının telefonla ihbarı üzerine gelen 101 nolu Sahil Güvenlik Botu'nda görevli üç asker, R.S.'yi uyardı. Uzun süre direnen R.S., askerlerin ısrarları üzerine şortunu giymek zorunda kaldı. R.S., bu sırada kendisini görüntüleyen gazetecileri tehdit edip, çektikleri fotoğrafları almak istedi.

R.S., bulunduğu yerde herkesin aynı şekilde denize girip, güneşlendiğini iddia ederek, "Türkiye özgür bir ülke. Bu şekilde güneşlenmenin ve denize girmemin ne sakıncası var anlayamadım. Kimseyi rahatsız etmiyordum" dedi. R.S.'nin şortunu giyinmesinden sonra Sahil Güvenlik ekipleri, herhangi bir işlem yapmayarak, olay yerinden ayrıldı.

27 Tem 2008, 14:36
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

İNTERNETHABER

Ergenekon'un kayıp iki sanığından biri olan AK Parti eski milletvekili Turhan Çömez, arkasındaki izlerin tamamını yok ediyor. Avukatının İngiltere'de olduğunu açıklayan Çömez, Facebook'taki sayfasını ve çalışmalarını yürüttüğü ankaraenstitüsü.org'u kapattı!

Ergenekon'un izi kayıplara karışan iki sanığından biri olan Turhan Çömez, arkasındaki izlerin tamamını kapatıyor. Çömez'in yaklaşık iki yıldır sürekli aktif olan Facebook'taki sitesi dün itibariyle kullanıma kapatıldı. Facebook'taki kişisel sayfalar; ancak üye tarafından pasif hale getirilebiliyor ya da tamamen silinebiliyor.

Çömez'in Facebook'taki kişisel sayfasında ikibine yakın üye kayıtlıydı. Kayıtlı üyelerin politika yazılarının yer aldığı dönem dönem Çömez'in de eleştirilere katıldığı sayfanın iptal edilmesiyle birlikte, kayıtlı üyelerinin "friends" linklerin Çömez'in fotoğrafı kaldırılmış oldu. Farklı kişiler tarafından Çömez için kurulan grupların faaliyetleri ise sürüyor. Ancak bu grupların bazıları mesajlara kapatılmış durumda. Bu arada Çömez'in çalışmalarını yürüttüğü Ankara Enstitüsü'nünün resmi sitesi olan ankaraenstitüsü.org sitesi de kapatıldı. Siteyle ilgili google aramaları sonuç verirken site linklerinin hepsi bir gecede silindi.

27 Tem 2008, 14:38
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Şemdinli'den kara haber
27 Temmuz 2008 Pazar 12:50
Terör örgütü PKK'nın hain tuzağı bu kez Şemdinli'yi vurdu. Şemdinli'de gelen haber yürek dağladı.
Hakkari'nin İran sınırındaki Şemdinli İlçesi'ne bağlı Alan Köyü yakınlarında bir kamyonun yola döşenen mayına çarpması sonucu 3 kişi öldü.

Şemdinli'den Alan Köyü'ne giden Cemal Keskin yönetimindeki plakası alınamayan kamyonet, bugün öğlen saatlerinde köy yakınlarında PKK'lı teröristler tarafından döşenen mayına çarptı. Mayının infilak etmesi sonucu sürücü Cemal Keskin ile araçta bulunan yakınları Sait Keskin ile Sami Keskin öldü.

Araçta büyük hasar meydana gelirken, cesetler Şemdinli Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken bölgede operasyona devam ediliyor.

27 Tem 2008, 14:42
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Tetikçinin ailesine 100 bin YTL
27 Temmuz 2008 Pazar 12:26
Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın aile hesabına saldırı sonrası 100 bin YTL yattı. Diğer sanıkların hesabıda bir hayli kabarık!
Ergenekon iddianamesinde, Danıştay saldırısından sonra sanık Alparslan Arslan'ın anne ve babası ile sanıklar Osman Yıldırım ve İlhan Parlak'ın yakınlarının banka hesaplarında hareketlilik olmuş. Arslan'ın ailesine 100 bin YTL yatmış.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre Ergenekon iddianamesi, Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın anne ve babasının banka hesaplarına belirsiz bir kaynaktan yatan 100 bin YTL'ye dikkat çekti. Savcıya göre, parça parça yatan bu paralar, dava sürecinde baba İdris Arslan'ın yaptığı açıklamalardaki değişkenlikle paralellik arz ediyor.

Sanıklardan Osman Yıldırım'ın yakınlarının ve sanık İlhan Parlak'ın banka hesaplarında da gözle görülür bir artış tespit edildi. Buna göre, Osman Yıldırım'ın bir yakınının Danıştay saldırısı öncesinde hareketsiz olan bir banka hesabına, çeşitli zamanlarda 26 bin 377 YTL yatırıldı. En fazla para artışı ise sanıklardan İlhan Parlak'ın banka hesaplarında gözlendi. Yeminli Mali Murakıplar banka hesapları üzerinde yaptıkları incelemeler sonucunda, İlhan Parlak'ın banka hesabına, belirsiz bir kaynaktan üç seferde 213 bin 502 YTL yatırıldığını tespit etti.

Ergenekon iddianamesi, Danıştay davası sürecinde, sanık yakınlarının yaptıkları açıklamalarla banka hesaplarına yatan para miktarları arasındaki ilginç paralelliği ortaya çıkardı. Sanıklardan Osman Yıldırım'ın ifadesinde Cumhuriyet'in bombalanması karşılığında 500 bin dolar vaat edildiğinin anımsatıldığı iddianamede, tetikçi Alparslan Arslan'ın diğer sanıklara, "Ankara'da bir iş olduğunu ve bu işin bir adamın öldürülmesi olduğunu, bu işi dört kişinin yapacağını, bu işin karşılığında alacakları para ile bir daha çalışmalarına gerek kalmayacağını ve büyük paralar kazanacaklarını" söylediği kaydedildi. İddianamede şöyle denildi:

Aslan payı Parlak'ın
"Danıştay saldırısı sanığı İlhan Parlak'ın Ziraat Bankası nezdindeki hesabında 27.11.2007'de 40 bin YTL, 31.12.2007'de 101 bin 50 YTL ve 08.01.2008'de 72 bin 502 YTL varlık artışı görüldüğü, 08.01.2008 tarihli varlık artışı Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın yakınlarına ait hesaplardaki varlık artışıyla paralellik arz ettiği, para girişlerinin şahsın banka hesabına nakden para yatırmasıyla gerçekleştiği,"

Sanıklardan Yıldırım, Parlak ve Arslan'ın yakınlarının hesaplarına para giriş tarihlerindeki benzerliğe de dikkat çekilen iddianamede, "Banka hesabındaki artışlar tarih bazında incelenip Danıştay saldırısının dava ve duruşma süreci dikkate alındığında, 04.09.2006 ve 07.01.2008 tarihlerinde her iki sanığın yakınları ile İlhan Parlak'ın hesaplarına para girişi olmasının dikkat çekici bulunduğu belirtilmiştir" denildi.

Paralar nereden geldi?
İddianamede, "Emekli maaşı ile geçinen, Danıştay saldırısından önce hesaplarında dikkat çekecek bir hareket olmayan, Danıştay eyleminden sonra ise hesaplarında elden nakti olarak yatırılan paralar ile önemli artışlar olduğu tespit edilen Alparslan Arslan'ın yakınlarının banka hesaplarındaki bu artışların dikkat çekici" olduğu olduğu da belirtildi.

27 Tem 2008, 14:47
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

AK Parti haftaya kapatılacak mı?
27 Temmuz 2008 Pazar 11:56
Anayasa Mahkemesi, kapatmayı yarın görüşmeye başlayacak! Times'e göre ise karar haftaya mutlaka alınacak!

Anayasa Mahkemesi, AK Parti hakkında açılan kapatma davasını yarın görüşmeye başlayacak. Heyet, karar verene kadar müzakerelerini aralıksız sürdürecek.

AK Parti hakkındaki kapatma davasında süreç, 14 Mart 2008 cuma günü
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın, parti hakkında hazırladığı iddianameyi Anayasa Mahkemesi’ne sunmasıyla
başladı. Yaklaşık beş aylık bir sürenin ardından kapatma da sona yaklaşıldı ve mahkeme yarın dosyayı görüşmeye başlayacak!

Times'e göre dava bir kaç saat sürecek!
Türk siyasetinin geleceğine yönelik en ilginç değerlendirme Financial Times'tan geldi. Times geçtiğimiz hafta yayınladığı analizinde, yoğun kaygılar nedeniyle Anayasa Mahkemesi'nin kararını birkaç saatte verebileceği görüşünü ileri sürdü.

Davanın iktidardaki partinin kapatılması ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasetten yasaklanmasıyla sonuçlanabileceğine işaret eden gazete, diplomat ve analizlere dayanarak kararın birkaç gün içinde, bazılarının da, kamuoyu ve siyasetteki yoğun kaygıların nedeniyle kararın birkaç saatte verilebileceğini yazdı.

Anayasa Mahkemesi’nin önündeki seçeneklerini anlatan gazete, “Diplomatlar, karar ne olursa olsun Türkiye’nin önümüzdeki birkaç ay içerisinde bir seçimle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor” diye yazdı

Newsweek'ten kışkırtıcı yorum!
Newsweek dergisi, son sayısında Owen Matthews imzalı, “Demokrasi Yargılanıyor" başlıklı bir haber analizinde ise Anayasa Mankemesi’nin AKP’yi yasaklaması halinde neler olacağı sorusuna yanıt arandı.

AKP’nin “gizli bir İslamcı gündemö ile suçlandığını, davayı eleştirenlerin, “yargı darbesi" nitelemesini yaptıklarını kaydeden dergi, “Suçlamaların dayanıksızlığına karşın mahkemenin partiyi beraat etmesi beklenmiyor çünkü bu, davayı ele almayı kabul eden yargıçlar için küçük düşürücü bir geri adım anlamına gelirö yorumunu yaptı.

Kararın Ağustos ortasında beklendiği kaydedilen yazıda “Türkiye, şimdi tasavvur edilemeze doğru yöneliyor" dedikten sonra şöyle devam etti:
“Partiyi kapatma ve önde gelen üyelerine siyasi yasağın getirilmesi, siyasi krize yol açar, ülkeyi lidersiz bırakır ve tehlikeli bir iktidar boşluğu yaratır. AKP kurucuları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Batı’da çok sayıda dostu olan yüksek profilli küresel şahsiyetler."

ABD’li dergi, Erdoğan ve Gül’ün “düşürülmesiönin AB ve Afganistan, İran, Irak ve Suriye gibi zorunlu bölgelerde AKP’nin desteğine güvenen ABD’den büyük bir tepki geleceğini, Türkiye’nin AB’ye katılma çabalarına daha da zarar vereceğini de savundu.

27 Tem 2008, 14:53
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Sarıgül Baykal'a ihtar verdi
27 Temmuz 2008 Pazar 11:51
Sarıgül, Ergenekon'un avukatıyım diyen Baykal'a ateş püskürdü. Sarıgül, Baykal'ı nankör kediye benzetti!
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile aynı gün Malatya’ya gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ilçeleri dolaşarak çeşitli etkinliklere katıldı. Buralarda yaptığı konuşmalarda Baykal'a yüklenen Sarıgül, “Eğer bir kedi yavrularını yiyiyorsa, o kedi nankör kedidir” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Malatya’da bazı ilçeleri ziyaret etti, buralarda düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldı. Gittiği ilçelerde Başbakan Sarıgül sloganlarıyla karşılanan Mustafa Sarıgül vatandaşlarla bol bol sohbet etti. Hekimhan İlçesi'nde konuşan Sarıgül, gençlerin televole kültürü ile yetiştiğini belirterek, “Hiç merak etmeyin, 24 ay sonra halkımızın desteği ile başarı sağladığımızda ulusal kanallarda televole, magazin programları, kurtlar vadisi yerine Hacı Bektaşı Veli ve Atatürk kültürü göstereceğiz” dedi.

Sarıgül daha sonra Malatyalı Üniversite Öğrencileri Derneği’nin düzenlediği kariyer günleri toplantısına katıldı. Burada yaptığı konuşmasında üstü kapalı olarak Baykal'ı eleştiren Sarıgül, “Benim şu an tencerem kaynamıyor, maymunum oynamıyor, bir zalimle büyük bir mücadele içindeyim” dedi.

Sarıgül, daha sonra Dilek İlçesi'ne geçti. Burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Sarıgül, belediye ziyareti sırasında, yine CHP başkanının hedef aldı. Sarıgül, başarısız olan bir insanın koltuğunu bırakması gerektiğini söyledi.

Daha sonra Kuluncak İlçesi'ne geçen Mustafa Sarıgül, burada da Baykal'a yüklendi. Sarıgül, “Eğer bir kedi yavrularını yiyiyorsa, o kedi nankör kedidir” dedi.

Son olarak Arguvan Türkü Festivali'ne katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül akşam saatlerinde Malatya’dan ayrıldı.

Polis korumasıyla ilçeleri dolaşan Sarıgül, Malatya ziya

27 Tem 2008, 14:55
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

İşte Obama'nın müslüman kardeşi
27 Temmuz 2008 Pazar 11:00
Obama'nın müslüman kardeşi ortaya çıktı! Müslüman kardeş abisinin başarılı olacağından emin! İşte müslüman Obama;
İngiliz Sun gazetesi muhabiri, izini sürdüğü 37 yaşında Bernard’ı önceki akşam buldu. Bernard, ülkeyi ziyaret eden ağabeyini görmek için TV izlediği sırada kapısını çalan muhabirin sorularını yanıtladı.

Üzerinde şort ve tişört, çıplak ayakla muhabiri evine buyur eden Bernard, "Büyük kardeşimle gurur duyuyorum. Onun başkan olacağı ihtimali doğrusu komik bir duygu uyandırıyor bende" dedi.

ABD başkan adayı Barack Obama İngiltere’yi ziyaret ettiği sırada, Berkshire’deki evinde ulaşılan Müslüman üvey kardeşi Bernard Obama, "Kardeşimle gurur duyuyorum" dedi. Kenya’nın başkenti Nairobi’de sahibi olduğu mağazada oto parçaları sattığını belirten Bernard, "Sık sık gelirim" dediği İngiltere’de, sosyal konutlarda annesi Kezia (67) ile birlikte oturuyor. Bernard, "İlk kez 17 yaşındayken Barack ile karşılaştım. Babam Müslüman’dı ben de 18 yıl önce Müslümanlığı seçtim. Barack ise Hıristiyandır" dedi.

Babaları Barack Obama Snr., 1957 yılında Kezia ile evlenmiş. Daha sonra gittiği ABD’de Ann Dunham ile yaşamını birleştirmiş. Bu evlilikten de Barack dünyaya gelmiş. Dunham ile boşandıktan sonra baba Obama, eski eşine geri dönmüş ve 1982 yılında trafik kazasında ölmüş. Müslüman Bernard ile Barack baba bir kardeş.

27 Tem 2008, 15:05
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Kezman Aragones'e rest çekti
27 Temmuz 2008 Pazar 10:53
Kezman, Aragones'e zehir kustu! Paris hayali suya düşen Kezman, Fener yönetimi ve Aragones'e ateş püskürdü!
Fener'de Mateja Kezman konusunda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Her ne kadar dünün gündemi başkan Aziz Yıldırım’ın açıklamaları gibi görünse de Sırp oyuncu bu gündemin önüne geçen açıklamalar ve davranışlarda bulundu.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Paris Saint Germain’in resmen istediği Kezman öyle sözler kullandı ki bir anlamda faturayı teknik direktör Aragones ve F.Bahçe yönetimine çıkardı. PGS’ye gitmek isteyen ancak önceki gün yapılan görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine konuşan Kezman’ın zehir zemberek açıklamaları şöyle:

‘2 ALIRIM AMA YEDEK KALMAM’
“F.Bahçe’de 2 sezondur mutluydum. Ara ara haksız eleştiriler alsam da ben işimi yapıyordum. Aragones’in gelişiyle huzurum iyice kaçtı. Avusturya kampında ilk görüşmemizde bana ’yedek oturacaksan bu takımda kal’ dedi. Ben de ’ben yedek kalmam, kendime takım bulurum’dedim. Yollarımızı o dakika ayırdık. Ben Chelsea’de oynarken Mourinho bile beni yedek bırakamadı. Yedek bırakmaya başlayınca Chelsea gibi bir kulüpten ayrıldım. Aragones için de giderim. Gideceğim kulüpte huzur ve mutluluk istiyorum. Paris Saint Germain’de de bunu gördüm. Şimdi beni istemeyenler işi yokuşa sürüyor. Bu durumun bir an önce çözülmesi gerekiyor. 3 milyon Euro almam da 2 milyon Euro alırım ama yedek kalmam.

‘BENİ GÖRMEDEN KARAR VERDİ’
Ben F.Bahçe için elimden geleni yaptığıma inanıyorum. Hırsım ve mücadelemi taraftar beğeniyor. Ama teknik direktörümüz Aragones beni görmeden kararını hemen verdi. Daha önce de söylediğim gibi Semih yedek kalmayı kabullenebiliyordu ama ben bu durumdan rahatsız oluyordum. Bu şartlarda kalmam zor. ” PSG ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamaması Kezman’ı iyice kızdırırken Fransız kulübünün yetkilisinin de Paris’e döndüğü öğrenildi. Kezman’ın PSG’ye gitmek için yönetimden anlayış beklediği ve bir an önce bu konuda kendisine kolaylık sağlanmasını istediği belirtildi.

27 Tem 2008, 15:06
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Veli Küçük'ın kızı babasını anlattı
27 Temmuz 2008 Pazar 10:41
Ergenekon'un bir numaralı ismi Veli Küçük cezaevinden konuştu! Mesaja aracılık eden ise avukat kızı...

Açıklanan Ergenekon İddianamesi'nin bir numaralı ismi olarak nitelendirilen Veli Küçük, Savcı Öz'ün iddianamesini değerlendirdi. Küçük'ün mesajına aracılık eden isim ise Avukat kızı Zeynep Küçük! İşte Paşa'nın iddianamede yer alan PKK-Hizbullah ilişkisine ilişkin değerlendirmesi;

Benim bu insanlarla birlikte olmam mümkün mü?: "Kızım nedir bu böyle? Bunları ne zaman, kiminle yapmışım? Duyduklarıma inanamıyorum. Tanımadığım insanlarla aynı örgütün yöneticisi olarak görünüyorum. Ben, yıllardır devletin koruması altındayım. Sürekli 2 koruma ile dolaşıyorum. Onlardan gizli-saklı ne yapabilirim? Yıllarca yasadışı terör örgütleriyle mücadele etmiş birisi olarak adımın PKK ile Hizbullah ile birlikte anılması, onlarla dostluk-ortaklık içinde gösterilmem bana çok ağır geliyor."

Kızına göre savcının işi zor: "İddianamedeki telefon konuşmalarının çözümünü okudum. Bu konuşmalardan örgütsel bir bağ kurulması mümkün değil. Bu nasıl örgüt yöneticiliği ki, örgüt içinde yer alan insanlar birbirini tanımıyor. Babam İlhan Selçuk’la hiç tanışmamış, Doğu Perinçek’i bir defa görmüş. Fikri Karadağ’la bir toplantıda ayaküstü konuşmuş. Bu mu dernek yöneticiliği? Savcının bu iddianameyle işi çok zor."

27 Tem 2008, 15:07
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Bombaları işte bu isim getirdi!
27 Temmuz 2008 Pazar 09:53
Muzaffer Tekin, "Oğlum diğer odadan git bombaları getir" dedi. Cumhuriyet işte getirilen bu bombalar atıldı.
Ergenekon iddianamesi, Danıştay ile Cumhuriyet gazetesi saldırılarının örgüt ile bağlantısını ortaya koyarken Alparslan Arslan'ın bombaları Muzaffer Tekin'den aldığı tespit edildi.

Tekin'in “Oğlum diğer odadan git bombaları getir” dediği kişinin Rasim Görüm olduğu anlaşıldı. Savcı Zekeriya Öz'le tutuklu bulunduğu Sincan F Tipi Cezaevi'nde görüşen Danıştay sanığı Osman Yıldırım, savcının gösterdiği fotoğraftan Tekin'in talimatı ile bombaları getiren Rasim Görüm'ü teşhis etti.

Fotoğrafta işaretle gösterilen isim Rasim Görüm

Yeni Şafak'ın elde ettiği fotoğrafların birinde Danıştay davası sanığı Osman Yıldırım'ın Rasim Görüm'ü teşhis etmesine ilişkin el yazısı yer alıyor. Fotoğrafta üç kişiyle birlikte görülen Rasim Görüm'le ilgili olarak “Ataşehir'de bombayı getiren... Yan odadan” ibaresi yer alıyor. İkinci fotoğrafta ise Muzaffer Tekin'in arkasında görülen Rasim Görüm ile ilgili olarak “Bombayı getiren koruma” ibaresi yer alıyor.

Bombaları getir oğlum
İddianamede Osman Yıldırım'ın Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e verdiği ifadede bu fotoğraflarla ilgili olarak, “Bana gösterilen fotoğrafların tamamını incelediğimde Cumhuriyet Gazetesi'ne atılan bombaların bana İstanbul Ataşehirde bir evde Muzaffer Tekin tarafından teslimi sırasında Muzaffer Tekin'in 'Oğlum diğer odadan git bombaları getir' demesi üzerine 3 adet bomba bu kişi tarafından getirildi. İkisini benim aldığım birisini ise Alparslan Arslan'ın aldığı bombaları getiren genç yaşta birisi olup, fotoğrafların tamamında görülmektedir” bilgisini verdi.

Yıldırım ifadesinde Tekin'in kendisine el bombaları verilirken “Bunlar Cumhuriyet Gazetesi'ne atılacak. Rahat ol kimse ölmeyecek” dediğini aktardı. Yıldırım Cumhuriyet'i bombalama talimatını ise Veli Küçük'ün verdiğini söyledi.

Bombalar Cumhuriyet'e atılacak
Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün kendisine gösterdiği fotoğraflardan Rasim Görüm'ü teşhis eden Osman Yıldırım, iki kişiyle birlikte görülen Görüm'ün yanına, “Ataşehir'de bombayı getiren... Yan odadan” diye yazdı. Yıldırım ifadesinde Görüm'ün Tekin'in talimatı üzerine yan odadan kendisine bomba getirdiği bilgisini veriyor. Yıldırım Muzaffer Tekin'in gelen bombaları kendisini verirken, “Bunlar Cumhuriyet Gazetesi'ne atılacak. Rahat ol kimse ölmeyecek. O şekilde olsun” dediğini aktardı.

27 Tem 2008, 15:07
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Kuzey Irak'a bomba yağdı
27 Temmuz 2008 Pazar 09:45
Asker bir gecede tam 12 hedefi yerle bir etti! İlk açıklama sabah saatlerinde Genelkurmay'dan geldi.

Asker bir gecede tam 12 hedefe bomba yağdırdı. Askeri hareketliliği dakika dakika takip eden İnternethaber, saatler öncesi askerin yeni harekatını okuyucularına duyurdu. Genelkurmay ise sabah saatlerinde bu haberlere açıklık getirdi: Kuzey Irak'ta 12 hedef vurulmuştur! İşte o açıklama;

Irak’ta Kandil bölgesinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedeflere karşı, Türk Hava Kuvvetlerine mensup savaş uçaklarınca 27 Temmuz 2008 tarihinde etkili bir hava harekatı icra edilmiştir.

Gece yarısından itibaren icra edilen harekat esnasında terör örgütüne ait 12 hedefin tümü vurulmuştur. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.
Terörist kayıplarının kesin tespiti konusundaki çalışmalara devam edilmektedir.

Terörle mücadele kapsamında icra edilen operasyonlar, askerî gereklere göre yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla devam edecektir.

27 Tem 2008, 15:08
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Küçük'te çıkan şok MİT belgesi
27 Temmuz 2008 Pazar 09:42
Ergenekon Soruşturması sırasında ele geçen bir belge Mumcu cinayetine ilişkin çok önemli bir ipucu veriyor.
Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklu bulunan ve örgütün lideri olduğu iddia edilen emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün evinde bulunan bir belge, gazeteci Uğur Mumcu cinayetine ilişkin tartışma yaratacak önemli bir detayı ortaya koyuyor.

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edilen Ergenekon İddianamesi’nde, Veli Küçük’ün “Gayrettepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak Fidan A Blok No: 14/9 BEŞİKTAŞ adresinde yapılan aramada” elde edilen dokümanlara detaylı yer verildi.

Bazı bakan ve bürokratlar ile bazı iş adamlarına ilişkin detaylı raporların da yeraldığı dokümanlar arasında en ilgi çeken ise MİT tarafından yazılan ve dönemin Başbakanı’na gönderilen 2 Şubat 1993 tarihli rapor.

İddianamede, “Haki renkli ‘2005’ ibaresi bulunan ajanda”da yeraldığı belirtilen rapora ilişkin bilgi aynen şöyle yer aldı:

“Bu ajanda içerisinde bulunan doküman; 02 Şubat 1993 tarihli ve 01.789.0879/435 sayılı Milli İstihbarat Teşkilatı'dan, Sönmez KÖKSAL müsteşar imzası ile 'ÇOK GİZLİ' ibaresi ile Başbakanlık Makamına hitaben yazılmış, imzalı, Uğur Mumcu konulu resmi belgede; ABD'nin Ortadoğu'yu kontrol altına alıp Türkiye'nin dine dayalı bir yönetim altına girmesini önlemek amacıyla, ABD Haberalma Servisi CIA denetiminde, İsrail Kabine görevlisi HAİM BAR-LEV kontrolünde, İsrail 'OADNA' birliklerinde eğitim gören altı kişilik özel tim 'Hayre', deniz üssünden botla Türkiye'ye giriş yaptıkları, bahse konu timin hedefinin Gazeteci Uğur Mumcu ve Mehmet Ali Birand'ı öldürtmek olduğu, gazeteci Uğur Mumcu'yu öldüren tim elemanları ikinci görevleri Mehmet Ali Birand'ı öldürmek için ülkemizden çıkış yapmadıkları, Tim elemanlarının İsrail Hükümetinin Ankara temsilciliğinde kaldıklarının tespit edildiğine dair istihbarat raporu olduğu..”

RAPOR MUMCU’NUN ÖLÜMÜNDEN 10 GÜN SONRA YAZILMIŞ
Bu arada, İddianamede yer alan MİT ile ilgili bu belgenin yazıldığı raporun gazeteci Uğur Mumcu’nun öldürülmesinden 10 gün sonra yazıldığı anlaşılıyor.
Turgut Özal’ın MİT Müsteşarlığı'na getirdiği ilk diplomat kökenli Müsteşar olan Sönmez Köksal, o dönem iş başında bulunan DYP-SHP hükümeti sırasında da görev yaptı. Bağdat Büyükelçiliği’nden sonra 1992’de bu göreve getirilen Köksal’ın raporu dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’e verdiği anlaşılıyor.

27 Tem 2008, 15:09
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

Hürriyet neden maymunlaştı?
27 Temmuz 2008 Pazar 09:11
Hürriyet okuru son günlerde maymunlaşan bir gazeteyle muhataplar! Pekala bu maymun benzetmesi nereden geliyor?

Hürriyet Ergenekon'da fena çuvalladı! Bu yorum Emre Aköz'e ait. Sabah yazarı Aköz'e göre Bekir Çoşkun'un kayığı da su alıyor. İşte hem Hürriyet yönetimini hem de Bekir Çoşkun'u kızdıracak maymun benzetmesi;

Bekir Coşkun'un kayığı su alıyor
Gazete okurları arasında bir 'test' yapılsa, gündemi sadece Hürriyet'ten takip edenler son sıralarda yer alır.
(...)Ancak, diğer haber kaynaklarına başvurmayan Hürriyet okurları, son dönemde fena halde geri kaldı.
Olan biteni anlamadan koca bir yılı geride bıraktılar.
Niye böyle oldu?
Çünkü gazeteleri 'maymunlaşmıştı'. Yani Ergenekon gibi, cumhuriyet tarihinin en çarpıcı soruşturması sürerken, Hürriyet "görmüyorum, duymuyorum, konuşmuyorum" pozisyonundaydı.
(...)Mızrak çuvala sığmaz hale geldiğinde, yani Ergenekon'u görmemek mümkün olmadığında ise ikinci fasla geçtiler: Fareleştiler.
Ergenekon haberlerini 'tırtıklamaya', yani karalamaya çalıştılar. Bu çaba da fayda etmeyince seçimlerden beri demediklerini bırakmadıkları Başbakan Erdoğan'dan aman dilediler.
(...)Başbakan bizim gazetenin boy hedefiydi, şimdi birinci sayfanın yıldızı oldu."
Ancak bu tip olaylar asla "birinci sayfa politikasının" değişmesiyle bitmez.
Bir yıl boyunca Ergenekon hakkında susmuş ama mesela "laiklik elden gidiyor, şeriat geliyor" diye atıp tutmuş köşe yazarlarına yeniden ayar vermek gerekir.
Peki ayar nasıl verilir?
Emin Çölaşan, Hürriyet'ten çıkarıldığında bu işin nasıl yapıldığını öğrenmiştik.
Şimdi de sırada Bekir Coşkun var. Sansürle ilgili dünkü yazısını okumalısınız.
Belli ki Emin Çölaşan'a yapılan ona da yapılmış:
"Aman Bekirciğim, etme eyleme" denmiş, "ne olur Tayyip'e fazla giydirme, bak tam aramızı düzeltme aşamasındayız, hem sonra biliyorsun patronun şu İddaa işi filan da var. Anla artık."

Açığı Çoşkun kapatsın eylemi!
Emin Çölaşan işten çıkarıldığında gözler Bekir Coşkun'a dönmüştü. O ne yapacaktı?
"Biz bir kayıktaydık. Kürek arkadaşımı dalgalar aldı" diye başladığı 16 Ağustos 2007 tarihli yazısını şöyle bağlamıştı:
"Ne yapmalıyım. Asılsam mı küreklere? Avuçlarım kanasa da, hırsımdan ağlasam da, o yere doğru tek başıma kalsam dahi çekmeli miyim kürekleri? Yoksa, vaz mı geçsem kürek çekmekten?"
Aslında boş laflardı onlar.
Çünkü Hürriyet tam o dönemde hükümet karşıtı kampanyaya başladığı için, Bekir Coşkun'un vazgeçmesi filan gerekmiyordu.
Bir yıl kadar kafasına göre kürek çekti. Başbakandan fırça yediği için, Gazeteciler Cemiyeti'nden ödül bile kazandı. (Geçelim o maskaralığı.)
Ama artık hava değişiyor. Hürriyet'in birinci sayfasında başlayan dalgalanma iç sayfalara da yansıyacak. Bakalım kayıkçı ne yapacak?

27 Tem 2008, 15:10
Profil YIM WWW
Binbaşı
Binbaşı
Kullanıcı avatarı

MHP'li vekile ağır suçlama
27 Temmuz 2008 Pazar 09:05
Veli Küçük bir fabrikaya el koydu. Gelen 50 milyon dolar ise üç isim tarafından paylaşıldı. Bu isimler ise...

Osman Yıldırım'ın ifadelerine göre, Veli Küçük'ün el koyduğu fabrikanın iki bankaya ipoteğinden 50 milyon dolar geldi. Parayı Küçük, Çevik Bir ve Hasan Özdemir paylaştı..

Ergenekon iddianamesinde, halen Ankara Cezaevi'nde bulunan Danıştay saldırısının hükümlülerinden Osman Yıldırım'ın anlatımlarıyla, örgüt üyesi olmakla da suçlanan bazı isimlerin baskı ile elde ettikleri 50 milyon doların paylaşılmasına ilişkin de ayrıntılar yer alıyor.

Buna göre Ergenekon Örgütü'nün kurucu ve yönetici kadrosunda bulunduğu iddia edilen emekli tuğgeneral Veli Küçük, Akın Birdal suikastının azmettirici Selim Tufan Gülaltay ile bir dönem ortak iş yapan Turgut Büyükdağ'ın fabrikasına, tefeci aracılığıyla aldığı genel vekaletnameyle el koydu. Ardından fabrikayı 2 bankaya ipotek ettirerek, 50 milyon dolar aldı. Gelen paradan 5 milyon dolarlık kısmı Danıştay saldırısı hükümlülerinden Osman Yıldırım'a "hak payı" olarak verdi. Geri kalanı ise emekli Orgeneral Çevik Bir, eski İstanbul Emniyet Müdürü MHP milletvekili Hasan Özdemir, tefeci İsmail Özdemir ve Hüseyin Çil ile paylaştı.

İddianamenin 916'ncı sayfasında yer alan ve Osman Yıldırım'ın savcılığa 13 Mart 2008'de verdiği ek ifadesindeki anlatımlara göre; Tekirdağ Malkara'da bulunan Turgut Gıda Sanayi isimli sıvı yağ fabrikasının sahibi Turgut Büyükdağ, tefecilik yapan İsmail Özden'den faizle para aldı. Durumdan haberdar olan Osman Yıldırım, Veli Küçük ile Bakırköy İstanbul Caddesi'nde yemek yediği sırada konuyu dile getirdi. Küçük de Özden'in 8 milyon dolar alacağına karşılık fabrikatörden bir genel vekaletname almasını istedi. Osman Yıldırım, Veli Küçük'ün 'talimatı' olarak bu isteği Özden'e Mecidiyeköy'deki Polat Holding'in önünde bir otomobil içerisinde bildirdi. Özden bir hafta sonra aldığı genel vekaletnameyi Veli Küçük'e verdi. Küçük de beraberindekiler ile fabrikayı Kent Bank ile Toprak Bank'a ipotek etti. Bunun karşılığında ise iki bankadan toplam 50 milyon dolar aldı. İsmail Özden, Osman Yıldırım'a 'hakkı'na karşılık 5 milyon dolar verdi. Kalan parayı ise emekli Orgeneral Çevik Bir, eski İstanbul Emniyet Müdürü MHP Milletvekili Hasan Özdemir, tefeci İsmail Özdemir ve Hüseyin Çil paylaştı.

Onları tanımam beni gündeme getirmeyin!
Eski İstanbul Emniyet Müdürü ve MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir iddiayı yalanladı. Özdemir Osman Yıldırım'ın iddialarıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Hiç alakası yok. Yalan. Bunların hiçbirini tanımam. Bunlara itibar etmeyin. Biz bunların dışındayız. Ne ortaklığım var, ne ilgim, ne bilgim, ne de alakam var. Bunlar tamamen senaryo, uydurma. Benim adımı bunlarla gündeme getirmeyin." İsmail Özden ve Hüseyin Çil gibi isimleri tanımadığını belirten Özdemir, Çevik Bir'i tanıyıp tanımadığı konusunda ise, "Çevik Paşa İstanbul 1'inci Ordu Komutanlığı yaptı. Ben de o zaman İstanbul Emniyet Müdürü'ydüm. Oradan tanışıklığım var" ded

27 Tem 2008, 15:12
Profil YIM WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: