Zaman: 19 Ara 2018, 18:57

Sitemize Hosgeldiniz

Bu foruma yaptiginiz ilk ziyaretiniz ise, lutfen oncelikle [Yardim] kriterlerini okuyunuz. Forumumuzda bilgi alisverisinde bulunabilmeniz icin oncelikle Kayit olmalisiniz. uye olmayanlar forumumuzdan hicbir sekilde aktivite uygulayamaz, mesaj yazamaz, konu acamaz, eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamiyla kullanmak icin uye olabilirsiniz.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
 Yaziktir 
Yazar Mesaj
Yüzbaşı
Yüzbaşı
Kullanıcı avatarı
Mesaj Yaziktir

Resim

Ordu’nun merkeze bağlı Gökömer köyünde 10 aydır su sıkıntısı yaşanırken, belediye ekipleri köye tankerle su taşıyarak vatandaşın sıkıntısını gidermeye çalışıyor.

Gökmener köyündeki su sıkıntısı sürerken, vatandaşlar kanallardan buldukları kirli suları bidonlar ve kovalara doldurarak evlerine götürüyor. Ordu Belediyesi ise, tankerle köylüye içme suyu takviyesi yapıyor. Vatandaşlar köye gelen su tankerine akın ederken, içme suyu alabilmek için bir birleriyle yarışıyorlar.

Köy Muhtarı Yavuz Savaşkan, Ordu’da fındık hasat döneminin başlamasıyla köyün nüfusunun fındık işçileriyle beraber 10 bini bulduğunu ifade ederek, “10 aydır suyumuz akmamaktadır. Halkımız çok sabırsız ve benim üzerime geliyorlar. Halkta belli bir panik başladı. Dereler kurudu, içme sularımız kurudu. Bu nedenle yardım bekliyoruz. Yarın cenaze var, cami kapısında su yok” diye konuştu.

Çamur suyu içiyoruz

Kanaldan bidonlarına doldurdukları suyu evlerine taşıyan Sevim Savaşkan isimli vatandaş, sağlıksız olan su ile mecburen yemek hazırladığını belirterek, “Aşağıdan su taşıyoruz. Bu su işe ev halkının haberi olmadan hem iftar yemeği hazırlıyorum hem de içirmek zorunda kalıyorum. Oruç tutuyoruz. Oruçlu oruçlu her gün 20 defa suya iniyoruz. Zamanımız su taşımak ile geçiyor” ifadelerini kullandı.

Çare bulsunlar

“Hükümet istese üç günde bu sorunu çözer” diyen Gönül Şaşmaz ise, “Biz üç gün önce Ordu Valisi’nin yanına gittik. Derdimizi arz ettik. ‘Bize bir çare bulun’ dedik. Arada bir tane tanker gönderiyorlar. Bizi köylü diye burada pasif görmesinler, ben üç tane dil biliyorum. Bize bir çare bulsunlar. Suyumuzu temelden çözsünler. Hükümet istese bu sorunu üç günde çözer. Dört bir tarafımız suyla dolu, ayıptır günahtır. Yazıktır bize, yarı yıkanacak şekilde insan gezer mi? şeklinde konuştu.

27 Tem 2013, 22:01
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: