Zaman: 26 Şub 2021, 00:49Sitemize Hosgeldiniz

Bu foruma yaptiginiz ilk ziyaretiniz ise, lutfen oncelikle [Yardim] kriterlerini okuyunuz. Forumumuzda bilgi alisverisinde bulunabilmeniz icin oncelikle Kayit olmalisiniz. uye olmayanlar forumumuzdan hicbir sekilde aktivite uygulayamaz, mesaj yazamaz, konu acamaz, eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamiyla kullanmak icin uye olabilirsiniz.


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
 Web Sayfası Tasarım Sözleşmesi (Örnek) 
Yazar Mesaj
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Alıntı ile cevapla
Mesaj Web Sayfası Tasarım Sözleşmesi (Örnek)Madde 1 - TARAFLAR

Bir tarafta 53 Sokak No. 8/A RİZE adresinde mukim .....Neleryokki Firma.... ile diğer taraftan ............................................................................................. adresinde mukim .......................................................................... (Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.

Madde 2 - KONU İşbu sözleşme MÜŞTERİ'nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının .....Neleryokki Firma.... tarafından hazırlanması ve yayımlanması hizmetini kapsamaktadır.

Madde 3 - MÜŞTERİ'NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ
3.2 MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dökümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ'nin gerekli dökümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmelerden .....Neleryokki Firma.... sorumlu tutulamaz. İlk yayımda yerleştirlen genel içerik dışındaki yazı ve resim girişleri müşteri tarafından yapılacaktır.

3.3 MÜŞTERİ, .....Neleryokki Firma.... tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının .....Neleryokki Firma....'e ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.

3.4 MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, .....Neleryokki Firma....'ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

3.5 MÜŞTERİ, web sitesi güncelleme şifrelerini istediği zaman teslim alabilecektir. Güncelleme şifreleri teslim edilmesinden itibaren bu şifrelerin üçünü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak sorunlardan .....Neleryokki Firma.... sorumlu tutulamaz. Kullanıcıların veritabanında yol açtığı hatalardan veya hack girişimleri sonucu oluşan veri kayıpları ve diğer sorunlardan .....Neleryokki Firma.... sorumlu tutulamaz.

3.6 MÜŞTERİ yapım aşamasında üzerinde çalışılan tasarımı bütün olarak değiştirme talebinde bulunduğunda, sözleşme tutarının %20'i kadar fark ödeyeceğini kabul eder.


Madde 4 - .....Neleryokki Firma....'IN YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 .....Neleryokki Firma...., MÜŞTERİ'nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla ve sözleşme geçerlilik süresince yayımlamakla yükümlüdür. .....Neleryokki Firma.... site yayımını yüksek hız ve kalitedeki serverlerde yapacağını taahhüt eder.


4.2 .....Neleryokki Firma...., MÜŞTERİ'ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 24 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Veritabanı kodlarındaki ve animasyonlardaki düzeltmeler 7 gün içinde yapılacaktır. Hatalardan kaynaklı düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir.

4.3 .....Neleryokki Firma...., MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım ve veritabanı kodlarında değişikliği gerektiren düzeltmeler ve sayfa eklemeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.

4.4 Web sitesinin taslak yayımı 30 gün, bitmiş (animasyon veya database) yayımı 60 gün içinde yapılacaktır.


4.5 .....Neleryokki Firma.... sözleşme geçerliliğini koruduğu sürece sitenin arama motorlarındaki pozisyonunu izleyecektir. Arama motorlarının kriterlerindeki değişimler ve gelişmeler siteye yansıtılacaktır.

4.6 .....Neleryokki Firma...., MÜŞTERİ tarafından talep edilmesi durumunda bütün şifreleri teslim edecektir.

4.7 .....Neleryokki Firma...., bu sözleşme çerçevesinde satın alınan alan adının MÜŞTERİ'ye ait olduğunu kabul eder.

4.8 .....Neleryokki Firma...., herhangi bir sorun nedeniyle sitenin çökmesi durumunda web sitesini ilk formatında yeniden yayıma sokacak, bunun için herhangi bir ücret talep etmeyecektir.

Madde 5 - HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ
5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir, sözleşme bitiminden sonraki her yıl alan adı yenileme masrafları için 25 $ +KDV, hosting yenileme için ......................+KDV ücret .....Neleryokki Firma.... tarafından MÜŞTERİ'ye faturalandırılacaktır. Destek hizmetinin devamının istenmesi durumunda 100 $ +KDV ek ücret faturalandırılacaktır.


5.2 Hizmet bedeli 1(bir) yıllık ......................... YTL + KDV olarak belirlenmiştir.
5.3 Hizmet bedeli'nin 1/2 si iş başlangıcında, kalan 1/2'si ilk ödemeden 30 gün sonra MÜŞTERİ tarafından .....Neleryokki Firma....'a ödenecektir.

5.4 Ödemelerin yapılmaması durumunda, .....Neleryokki Firma.... taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.
5.5 Sözleşmenin konu yapıldığı alan adı ......................................................'dur.
Madde 6 - YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ
İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Rize Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 6(altı) maddeden ve 1(bir) sayfadan oluşan işbu sözleşme ......../........./........... tarihinde 2(iki) nüsha olarak düzenlenmiştir

_________________
İnan! ...Ama yalnızca bildiğin gerçeklere.
Güven! ...Ama yalnızca içinde bağladıklarına.
Sev! ...Ama yalnızca hak edenleri.
Yaşa! ...Ama SAKIN ÖLÜMÜ AKLINDAN ÇIKARMA

✿•*¨`*•. (¯`v´¯) (¯`v´¯) .•*¨`*•✿ ♥
. . . ✿•*¨`*•.¸(¯`v´¯)¸.•´*¨`*•✿ ♥


09 Mar 2009, 22:32
Profil ICQ WWW
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Alıntı ile cevapla
Mesaj 2.Örnek

Web Tasarım, Web Barındırma Sözleşmesi
 
Madde 1. TARAFLAR 

1.1. Bu sözleşme ....................... adresindeki Neleryokki.........Hizmetleri (bundan sonra Neleryokki  olarak anılacaktır) ile kimlik ve diğer bilgileri sözleşmenin diğer sayfasında
yazılı ……………..………………………..………………………………………………….adresinde faaliyetlerini sürdüren ……………………………………….. (bundan sonra müşteri olarak anılacaktır) arasında karşılıklı okunup anlaşıldıktan sonra sözleşmenin ön yüzündeki koşullarla ve aşağıdaki şartlarla imza altına alınmıştır. Hizmet bedeli ve şartlar anlaşmada belirtilmiştir. Aksi belirtilmeyen konularda burada anlatılan genel şartlar geçerlidir, ve müşteri sipariş verdiğinde bu şartları kabul etmiş olur. 

1.2. Taraflar işbu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.
 
Madde 2. SÖZLEŞME KONUSU
2.1. İşbu sözleşme Müşteri’nin sözleşmenin diğer yüzünde yapmış olduğu tercihleri doğrultusunda Domain Name Tescili (Internet adresi), Web Sitesi Tasarımı ve Hosting (bulundurma) hizmetlerinden her hangi bir veya bir kaçını kullanabilmesi için
Neleryokki... ’in sağlayacağı olanakları ve karşılığında ödenecek ücreti düzenler. Bu hizmetlerin açıklamaları aşağıdaki gibidir:
2.2. Domain Name Tescili: Müşteri’nin talebi ve tercihine göre alınacak olan Internet adresinin tescili için gerek tüm yasal başvuruların yapılarak adresin Müşteri tarafından kullanılması için Neleryokki... adına rezerve edilmesini sağlamaktadır.
2.3. Web Sitesi Tasarımı: Müşteri’nin talebi ve tercihine göre Internet Sitesinin teknik ve görsel tasarımını yaparak bunu tercih edilen adresin altına sağlıklı çalışabilen bir şekilde yerleştirmek.
2.4. Hosting (Bulundurma): Neleryokki... ’in hazırladığı ya da bir başkası tarafından daha önceden hazırlanmış olan Internet sitesinin, Neleryokki... ’in seçeceği Hosting Firmasının Internet’e açık bilgisayarlarında bulundurulması işlemidir.
2.5. Site tesliminden sonra Müşteri’nin isteği üzerine, site üzerinde yapılacak sitenin yapısını değiştirecek olan her türlü değişiklik, ilave ve güncelleme sözleşme konusu dışındadır.
2.6. Neleryokki... isteği doğrultusunda hazırladığı web sitesine sitenin Neleryokki... tarafından hazırlandığını belirleyici bir metin, logo, kendi sitesine link ekleme hakkına sahiptir. 
2.7. Web sitelerinin yapımında, Neleryokki... taslakları hazırlayıp www.Neleryokki....com web sitesinde müşteri için yayımlar. Aksi belirtilmedikçe müşteri E-posta ile tasarımın incelemeye açıldığı bildirildikten sonra 7gün içinde onay vermeli ya da değişiklik istemelidir. (Bu süre teslim süresine eklenir) Anlaşma konusu işin Neleryokki... tarafından yapılabilmesi için gerekli belgeler müşteri tarafından 7 gün içinde teslim edilmelidir. Teslim edilecek belgelerde kullanılacak fotoğraflar işaretlenmiş olmalı ve metinler açıkça web sitesinin hangi bölümünde yer alacağı, diğer bir deyişle ait olduğu kategori belirtilerek hazırlanmalıdır. Bu belgelerin teslimi için Neleryokki... müşteriden e-posta ile onay ister ve bedeli ödenmiş kurye ile müşterinin adresinden tüm belgeleri bir seferde aldırır. Müşteri tarafından verilen belgelerde belirtilen fotoğraflar Neleryokki... tarafından web sitesinde kullanım için taranır. Tarama işleminde fotoğraf kalitesinde düşme olabilir veya orijinalin kalitesine bağlı olarak tatmin edici bir fotoğraf elde edilemeyebilir. Neleryokki... bu durumdan sorumlu değildir. Müşteri tarafından gönderilen ve/veya kullanımına izin verilen her türlü belgenin içeriği veya telif hakları ile ilgili sorumluluğu müşteriye aittir.  

2.8. Müşteri Neleryokki... ' dan pornografik veya yasadışı web siteleri tasarlamasını ve/veya barındırmasını isteyemez ve satın aldığı ürünleri bu amaçlarla kullanamaz. Müşteri en fazla 3 kere Neleryokki... tarafından yapılan tasarımın tamamen değiştirilmesini isteyebilir. Eğer 3 tasarımda müşteri onayı alınamazsa Neleryokki... ile müşteri arasındaki anlaşma bozulmuş olur. Bu durumda müşterinin sipariş anında verdiği peşinat Neleryokki... tarafından iade edilmez, ancak Neleryokki... anlaşma gereği tahsil edilmesi gereken diğer ücretleri talep edemez. Verilen hizmet durdurulur. Barındırma hizmetlerinde ve üyelik sistemi ile sunulan yazılımlarda/web uygulamalarında sözleşme bedeli iade edilmez. Yani aylık sözleşme yapılmış işlerde içinde bulunulan ayın ücreti iade edilmez.  
2.9. Müşteri dilediği anda web sayfalarının barındırıldığı sunucuyu yönetmek için kontrol paneli şifresini Neleryokki...'dan isteyebilir ve bu şifreyi değiştirebilir. Ancak müşteri tarafından dosya sistemine ulaşılması durumunda dosyaların veya e-posta hesaplarının yanlışlıkla silinmesi riski vardır ve bu Neleryokki...'ın sorumluluğu dışındadır. Böyle bir durumda eğer silinen dosyalar sunucu dosyaları ise müşteri hesabının yeniden oluşturulması gereklidir ve ücrete tabidir.  
2.10. Neleryokki... web sitelerinin yayına girdiği tarihten itibaren 1 yıl süre ile web sitesinin dosya sisteminin yedeğini kendi sistemlerinde saklar ve istenildiğinde 100.-YTL ücret karşılığında sunucuya tekrar yükler. 
2.11. Neleryokki... tarafından arşivlenen dosyalar sayfa kodlarıdır. Dinamik sayfaların kodları saklansa da içerikleri saklanmaz. Örneğin veritabanı içeriği, siteye gönderilen bilgilerin saklandığı dosyalar, şifreli sayfalara erişim hakkı olanların listesi ya da e-posta dağıtım listeleri gibi.  
2.12. Neleryokki... tarafından arşivlenen dosyalar sayfa kodlarıdır. Dinamik sayfaların kodları saklansa da içerikleri saklanmaz. Örneğin veritabanı içeriği, siteye gönderilen bilgilerin saklandığı dosyalar, şifreli sayfalara erişim hakkı olanların listesi ya da e-posta dağıtım listeleri gibi.  
2.13 1 yıl dolduktan sonra da Neleryokki... arşivini koruyabilir ancak bunu taahhüt etmez. Dolayısı ile böyle bir durumla karşılaşıldığında Neleryokki...'a istenilen web sitesinin arşivde halen korunup korunmadığı sorulabilir.  
2.14 Neleryokki... sorumluluğunun devam etmediği bir web sitesini tekrar yüklemesi talebi aldığında, müşteri, bu talebi yapmaya hakkı olduğunu, yani web sitesi sahibi ya da yetkilisi olduğunu belgelemelidir. 
2.15 Web sitesinin geri yükleme işlemi yapılırken bilgiler ve dosyalar Neleryokki... güvencesindedir.3.kişilerle kesinlikle paylaşılmaz.
Madde 3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
3.1. İşbu sözleşme imzalanması ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
3.2. Sözleşmenin süresi 1 yıldır.
3.3. Müşteri sözleşmenin sona ermesinden 2 ay öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişse, sözleşme Domain Name Tescili (Madde 2.2) ve Hosting (Madde2.4) hizmetleri konusunda aynı şartlarda 1 yıl daha uzar. 

Madde 4. ÜCRET
4.1. İşbu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı ödenecek olan ücret sözleşmenin ön yüzünde belirtilen hususlar hesaplanarak, yine sözleşmenin ön yüzünde ayrıca ve açıkça belirtilir. Belirtilen ücrete KDV dâhil değildir.  
4.2. Neleryokki... ’in önceden haber vermeksizin ve ileriye dönük olarak ücret ve tarifede değişiklik yapma hakkı saklıdır. Müşteri işbu değişiklik yapma yetkisini ve söz konusu değişiklikleri şimdiden beyan, kabul ve taahhüt eder.
4.3. Aksi belirtilmedikçe müşteri, ücretin %50’sini nakit olarak, sözleşme tarihini takip eden 7. gün bitimine kadar,
kalan ücreti de iş tesliminde fatura kesim tarihini takip eden 7.gün bitimine kadar nakit olarak Neleryokki...‘e ödemekle yükümlüdür.
4.4. Ücretin, ilk %50’si sözleşme tarihindeki Merkez Bankası Döviz Efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir; kalan ücret de fatura tarihindeki Merkez Bankası Döviz Efektif satış kuru üzerinden Yeni Türk Lirasına çevrilerek ödenir.
4.5. Gecikmeli ödemelerde Neleryokki... ’in kur farkı faturası kesme hakkı saklıdır. 
 
Madde 5. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLAR
5.1. Müşteri, Domain Name Tescili ve Hosting hizmetlerinin kullandırılmasından kaynaklanan yürürlükte olan ve ileride yürürlüğe girecek tüm vergi, harç ve benzeri yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
5.2. Müşteri, Neleryokki... tarafından kendisine tahsis edilen alanda yayınlayacağı Internet Sitesinin içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. Söz konusu sitedeki yazı, veri, ses, görüntü ve her tür verinin kanunlara aykırılığından doğan hukuki ve cezai sorumluluğa Müşteri kendisi katlanmayı beyan, kabul ve taahhüt eder. İşbu konuda Neleryokki...’e herhangi bir kusur atfedilemez.
5.3. Neleryokki... ’in iş teslim yükümlülüğü, Internet sitesine konacak olan dokümanların
Müşteri tarafından kendisine teslim edilmesinden itibaren başlar ve 30 gündür. 

Madde 6. SÖZLEŞMENİN ASKIYA ALINMASI
6.1. Tercih edilen ödeme biçimine göre hizmet bedellerinin tam ve zamanında ödenmemesi durumunda halinde Müşteri’ye verilen hizmetlerin tümü durdurulur. 

Madde 7. FESİH VE TAZMİNAT HAKLARI
7.1. Müşteri, işbu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da işbu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, 6. Madde’de belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 15 günden fazla devam etmesi halinde Neleryokki..., hiçbir ihtar ve ihbara gerek
kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.
7.2. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında Müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 3 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
7.3. Müşteri, hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 1 ay önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.
 
Madde 8. TEBLİGATA ESAS POSTA VE ELEKTRONİK POSTA ADRESİ
8.1. Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sözleşmenin ön yüzünde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
8.2. Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İşbu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
8.3. Neleryokki... sözleşme süresi içinde Müşteri’ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yâda kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder. 
8.4. Neleryokki... istenildiğinde  yazılı bildirim yapılması halinde müşterilerine telefon, fax ve kurye aracılığıyla da bildirim yapabilir. 
 
 

Madde 9. Neleryokki... KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ 
 
9.1. Müşteri, işbu sözleşmeden doğacak ihtilaflarda; Neleryokki... ’in defter kayıtlarının, microfilm, mikro fiş ve bilgisayar kayıtlarının, Neleryokki... ’in göndermiş olduğu elektronik posta ve benzeri iletilerle Müşteri’nin Internet ortamında yaptığı ve Neleryokki... ’in bilgisayarlarında depolanmış kayıtlarının Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu’nun 287. maddesi anlamında geçerli, bağlayıcı, kesin ve öncelikli delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu, yukarıda belirtilen Neleryokki... kayıtlarına karşı her türlü itiraz ve bunların usule uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. 
 
Madde 10. MÜŞTERİNİN BORCU ÖDEMEDE TEMERRÜDE DÜŞMESİ 
 
10.1. Müşteri, işbu sözleşmenin 4.4 maddesindeki ödememe durumunun gerçekleşmesi halinde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Neleryokki... kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %10 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri gecikme faizini ya da kur farkı faturasını ödemeyi, beyan, kabul ve taahhüt eder. 
10.2. Müşteri, işbu sözleşmeden doğan her türlü alacak için Neleryokki... ’in dava yada icra takibi açması halinde aylık %10 gecikme faizi, bakiye miktarının %50’si kadar cezai şart, %10’u kadar Avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. 
10.3. Müşteri, işbu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için Neleryokki... ’in yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir için başvurması halinde, Neleryokki... ’in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder. 
 
Madde 11. Madde 11. YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ 
11.1. İşbu sözleşme bununla birlikte 11 madde alt başlıklarla ve arkalı önlü üç sayfadan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır.  
11.2. İşbu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde ......Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.  
 
 
Web Sitesi Sözleşmesinin Yapıldığı Tarih : ……. / ……. / 200 
Web Sitesi Sözleşmesinin Bittiği Tarih : ……. / ……. / 200 
 
 
 
Neleryokki... Bilişim Hizmetleri Adına                                                                                      Müşteri Adına

_________________
İnan! ...Ama yalnızca bildiğin gerçeklere.
Güven! ...Ama yalnızca içinde bağladıklarına.
Sev! ...Ama yalnızca hak edenleri.
Yaşa! ...Ama SAKIN ÖLÜMÜ AKLINDAN ÇIKARMA

✿•*¨`*•. (¯`v´¯) (¯`v´¯) .•*¨`*•✿ ♥
. . . ✿•*¨`*•.¸(¯`v´¯)¸.•´*¨`*•✿ ♥


09 Mar 2009, 22:44
Profil ICQ WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  


Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye