Cinsellik 4 Kadınların Cinsel Fantezileri


Sanıldığının aksine kadınların da cinsel fantezileri vardır. Erkekler bunu ne kadar görmezlikten gelse, bazı kadınlar da bu fantezileri ne kadar "sapıklık" olarak algılasa da, aslında "fanteziler" seksin tuzu biberidir... O yüzden fantezilerinize kulak verip zaman zaman aklınızdan geçenleri partnerinizle paylaşmaktan çekinmeyin... "Türk kadınlarının cinsel fantezi" örnekleri pek dillendirilmediği için bu hafta yabancı bir yazarın kitabındaki fantezilerden bazılarını yayınlıyoruz. Ama dileyen, yani cesareti olan kadın okurlarımız "cinsel fantezileri"ni paylaşmak isterse, "yatak odası" sayfamızın kapısı her zaman onlara açık!

Herkes hayal kurar, herkesin düşgücü vardır. Cinsel fantezilerde buna dahil. Ama en çok cinsel fanteziler gizlenir, açıklanmaz. Özellikle de kadınlar fantezilerini çok fazla paylaşma yanlısı değildir. Sadece yakın kız arkadaşlarıyla paylaşırlar cinsel fantezilerini... Kocalarına ya da sevgililerine "fantezilerini" anlatmaya korkarlar.

Nancy Friday'in "fantezi" kitabı
"Fanteziler, cinsiyetin gelişimi olarak düşünülmelidir. Bence kadınlardaki cinsel bilgi potansiyeli, bu gizli tehdit ve güçlü rakip en çok erkekleri rahatsız ediyor". Ünlü yazar Nancy Friday büyük ilgi gören "Benim Gizli Bahçem" adlı kitabının önsözünde böyle diyor.

Farklı sosyal gruplardan, değişik kültürde ve her yaştan kadınla yaptığı sohbetlerde sayısız fanteziyi biraraya getiren Nancy Friday "Benim Gizli Bahçem" adını taşıyan kitabını bu şekilde oluşturmuş. "Kimse kurduğu fantezi nedeniyle suçlanmamalı" diyen Friday'in kitabında birbirinden ilginç "kadın fantezileri" mevcut. İşte bu fantezileri anlatan kadınlardan biri ve onun hikayesi....

Sevgilimi yatakta bir doktor olarak hayal ediyordum!
Vicki, 30 yaşında. Bekar. İkinci eşinden yeni ayrılmış. Egzotik görünüşüyle birçok erkeği etkilemesine rağmen, o hep hain yaradılışlı erkekleri tercih ediyor. Şimdi gözlerini çoktan bir sonraki eşin keşfine dikmiş durumda! Fantezisine gelince...

"Son günlerde sevgilimin doktor olduğunu hayal etmeden onunla yatağa giremiyorum. Bu odaklandığım fantezinin seksi gözümde yüceltip yüceltmediği konusunda herhangi bir fikrim yok. Tek bildiğim hayal ettiğim doktorun, başlığı ve maskesiyle biraz kendi doktoruma benzediği... Oysa şimdiye kadar hiçbir doktorla romantik bir ilişki yaşamadım. Tanrı biliyor ki, muayeneler sırasında da tahrik olmadım. Zaten çocukken de komşu çocuklarıyla hiç doktorculuk oynamamıştım! Ama şu sıralar bir erkekle yatağa girdiğimde onu hep doktorum gibi görüyorum. Ne kadar çok heyecanlanırsam, bacaklarım o kadar havaya kalkıyor ve o doktor da o kadar bacaklarımın arasına giriyor... Ne demek istediğimi anlıyorsunuz. Muayene ne kadar karmaşıksa heyecanım da o kadar şiddetli oluyor. Doktor teşhise yaklaştıkça ben de orgazma ulaşıyorum. Orgazmdan sonra doktorun maskeli suratı bana doğru yaklaşıyor ve o sevgi dolu gözler bana harika durumda olduğumu söylemeden önce her şey olması gerektiği yere dönüyor."

Hayli ilginç olan bu fantezi, Friday'in kitabında yer alanlardan sadece biri. İşin ilginç yanı, bugün birçok erkek, eşlerinin ya da sevgililerinin fantezileri olabileceğini düşünmek istemiyor. "Masum bir hayal" deyip geçiştirmeyi de başaramıyor. Ya kafası takılıyor ya da "olamaz" deyip inkar ediyor.

Bir fantezi daha!
Friday'ın kitabında yer alan diğer bir fantezi ise evli bir kadına ait:


"Size 3.5 yıldır evli olduğumu söylemeliyim. Kocama cinsel fantezilerimi hiç anlatmadığımı söylemeliyim. İşte zaman zaman düşündüğüm fantezilerden biri...

Kocamla sevişirken arkadaşlarımızdan birinin benimle seviştiğini düşünmek bana müthiş bir heyacan veriyor. Başka biriyle ilişkiye girmek gibi bir isteğim yok. Ama bu ekstra heyecanı düşünmek istiyorum. Bu çok mu yanlış? Bunu kocama anlattığımı düşünemiyorum. Kesinlikle onun erkeklik egosunu incitmek istemem, bunu ona anlatmam yanlış olabilir".

En sık rastlanan fantezi örnekleri
* Kocamla sevişirken onun metresi olduğunu hayal ediyorum. Onu, gururlu karısından uzaklaştırıp baştan çıkarmaya çalışıyorum. Veya kendimi bir fahişe gibi düşlüyorum.

* Çeşitli erkeklerin yatakta nasıl olduklarını düşlüyorum. Çok mutlu bir evliliğim var, ama eğer kocamın arkadaşı bana çekici gelirse, ikimizin seviştiğine dair fanteziler kurarım. Mesela içki alırken karşılıklı durduğumuzda onu çıplak hayal ediyorum. Bundan gerçekten fiziksel olarak uyarıldığım kadar zevk alıyorum.

* Masturbasyon yaparken, beni kaçırır kaçırmaz muhteşem güzelliğime dayanamayıp bana hemen tecavüz eden bir adamı hayal ediyorum. Ya da bakireliğime önem verdiğimden yatmadığım, ama çok seksi eski sevgilimle seviştiğimi hayal ediyorum.

* Hayatımdaki erkekler hep biraz zayıftılar. Fantezilerimdeki erkekler ise daima ayaklarını yere basmasını bilen He- man tarzı adamlar. Hayalimdeki erkek beni dizine oturtup çıplak popomu bir güzel dövüyor, sonra da sevişiyoruz.

* Hayalllerimde ben bir striptizciyim, sahnede gösteri yapıyorum. Sonra da seyircilerin arasına girip bir sürü erkekle sevişiyorum.

* Ben bir erkeğin kocaman kaslarıyla ilgili hayal kuruyorum. Tam evimizin önünden her gün caddeden geçtiğini gördüm birinin. Onun siyah sakalı ve çok güzel gözleri var.

* Ayaklarımın altından sular akan bir sahilde olduğumu hayal ediyorum. Başımın dönmesi ve uçma hissi kahredici. Denizle emiliyorum. Bu olağanüstü.

Cinsellik 4 Fantezileri Paylaşmak


Duygusal frenlerden kurtulup ilişkinizi daha renkli kılmak isterseniz fantezi dünyasına girebilirsiniz. Yalnız, bu hassas konuda sevdiğinizi incitmemek ilk hedefiniz olmalı; tabii, onu neyin heyecanlandırdığını bilmek de şart...

Rüyalarımız ve fantezilerimiz bilinçaltımıza ilişkin birçok şeyi açığa vurabilir. Cinsellik yönünden ise, birlikte olduğumuz kişiyi daha iyi anlamamıza ve en üstün seks potansiyelimizi ortaya koymamıza yardımcı olurlar.

Bazı kişiler için fantezi dünyası, duygusal "fren"lerinden kurtulacakları tek yerdir. Terapistler, rüyalardan çoğu kez bilinçaltını keşfetmede yararlanırlar ama, aslında hepimiz cinsel yapımızı daha iyi anlamak için rüyalarımızı kullanabiliriz.

Fantezileri paylaşmanın nihai hedefi, ilişkiyi daha da iyiye götürmektir. Gene de, fantezileri paylaşma konusunu hemen ortaya atmaktan kaçının deriz. Sevgiliniz ürkebilir. Bir de şunu aklınızdan çıkarmayın: Sevgiliniz fantezilerinizi bir kez öğrenince, onları "geri" alamazsınız.

Örneğin; Rachel, erkek arkadaşına bağlanmış olduğu halde, çok sayıda erkekle aynı anda cinsel ilişkide bulunduğunu hayal ettiğinden sık sık söz etti. Sevgilisi Nick açık fikirliydi ama kendini rahatsız hissettiğini de itiraf ediyor. "Ben onun hayallerine uymuyorum, onlarda yer almam. Şimdi de, sanki sevişirken ona karşı daha kaba davranmam isteniyormuş gibi bir duyguya kapılıyorum." Sue da, erkek arkadaşı Michael ona, işyerindeki sekreterin kahramanı olduğu seksi rüyalar gördüğünü söyleyince, benzer bir deneyim geçirmiş. "Bu rüyaların onun için zerrece değer taşımadığını biliyordum. Açık sözlülüğünü takdir ettim etmesine ama, gene de beni müthiş rahatsız etti söyledikleri. Sonunda öyle bir kıyamet kopardım ki, bir daha bana böyle şeyleri asla söylemeye yemin etti."

Fantezileri uygulamak

Bazı kişiler sevgililerinden hayallerini, fantezilerini hemen hayata geçirmesini beklerler. Bu konuda bir baskı söz konusuysa eğer, yolunda giden bir ilişkinin bile rayından çıkmasına hiç şaşmamak gerek. Ancak, eğer fantezilerinizi gerçekleştirme fırsatı tanınsa, çoğumuzun büyük bir olasılıkla bu fırsattan yararlanmayacağını bilmek de insanın içine ferahlık veriyor.

Sevgililerimize ilişkin kurduğumuz o ılımlı fanteziler, istersek hayata geçebilir. Gene de çoğu kez onları fantezi olarak saklamak en iyisidir. Kimi çift, fantezileri hayata geçirmenin işin heyecanını kaçırdığını farketmiştir.

Sevgilinizle erotik rüyalarınızı paylaşırken, hassasiyet göstermeyi ihmal etmeyin. Zamanlama, her şeydir. Yorgun olduğu ya da canının bir şeye sıkıldığı anı seçmeyin. İkinizin de kendinizi seksi ve yeniliklere açık hissettiğiniz anı bekleyin. Eğer her şey yolunda görünüyorsa, ileri bir adım daha atabilirsiniz. Ama eğer işler yolunda değilse hemen durun.

Sizi ne heyecanlandırır?

Fantezileri paylaşmanın ilk şartı, sevgilinizi neyin heyecanlandırdığını bilmektir. Her erkek farklıdır. Bazıları aynı anda iki kadınla birden sevişme fikrinden heyecana kapılır, bazıları ise sevgilisinin seksi çamaşırlar giymesinden hoşlanır. Bazı erkekleri de, sevgilisinin kot pantolon ve gömlek giymesi tahrik eder. Bunları tartışmak, anlamanın en açık şeklidir ama bundan hemen sonra da gözlemin geldiğini unutmayın. Sevdiğiniz nasıl kadınları çekici buluyor? Onu hangi filmler ya da kitaplar heyecanlandırır? Size hiç bazı giysilerinizin onu çektiğini söyledi mi? Bir kadın jimnastik yaparken giydiği mayo üstündeyken, sevgilisinin onu hemen farkettiğini söylüyor.

Bazı fikirleriniz varsa, bunları sevişmenize yavaş yavaş dahil etmeye başlayabilirsiniz. Belki de bir senaryo yazıp, bunu uygulamak istersiniz. En sık rastlanan senaryolardan biri, kadının bir fahişe, erkeğin de onun müşterisi gibi davranması fantezisidir. Fikir kaynağı olarak seks dergilerini kullanmak da iyi bir fikir. Mektupları ya da yazıları birlikte okuyun ve en çok hangilerinden hoşlandığınızı çekinmeden birbirinize anlatan. Seksi bir film için küçük bir sinopsis yazmak da, genellikle hoşa giden bir oyundur. Eğer bunun fazlaca zaman sarfına yol açacağını düşünüyorsanız, size hoş gelen seksi bir filmin konusunu anlatın, yeter. Böylece yaratıcılığınızı cinsel yaşantınızla birleştirmek fırsatı geçer elinize.

Fantezileri açıklamak, bunları duyan sevgilinizin önünde geniş ufuklar açar. Örneğin bazı kadınların tatlı, bakiremsi ve masum bir havası vardır. Sevgilileri de bu havaya kanar ve sevişme düzeyini en aza indirerek kadından çok fazla cinsel talepte bulunmazlar. Hatta çoğu kez, olağanın birazcık dışındaki bir şey ima ederlerse, birlikte oldukları bu "iyi" kadını incitecekleri şeklinde bir kuşku da duyarlar.

Bu gibi durumlarda çoğunlukla kadının gayet geniş bir hayal dünyası vardır ve fantezileri paylaşma yoluyla 'açılır.'

Böylesi uyanmalar, aradan yıllar geçmiş olsa bile bir ilişkide devrim yaratabilir. Erkek, sevgilisini ilk kez gerçek benliğiyle görür. Kadın da, belki ilk kez, cinselliğini ilk kez onunla paylaşma imkanına kavuşur. Çiftin ilişkileri için gerekli olan bir itelemeyi sağlar. Ne kadar beklenmedik olursa olsun, değişiklik çoğu kişiye iyi gelir.

Sevgilinin ihtiyaçlarını bütün ayrıntılarıyla bilmek, cinsel ilişkiyi genellikle iyiye götürür. Andrew, Janet'e fantezisini yaşatmak için bu bilgiden yararlandı. Gene de hassasiyeti elden bırakmadı.

İnsanların fantezileri çoğu kez öylesine kişiseldir ki, bunları sevgilileriyle bile paylaşmak onları rahatsız eder. Eğer paylaşırlarsa, kendi kafalarında fantezilerinin değerinin düşeceğinden endişelenirler. Belki de herkesten gizli ve sadece kendilerine ait bir fanteziye sahip olma fikridir asıl heyecan veren.

Bazen de insanın sevgilisi, fantezisini paylaşmak istemeyebilir. Fantezilerini hayata geçirmeyi ilişkilerinin dışında arayan adamlar da vardır. O zaman da erkek, fantezilerine cevap veren kadını tercih ederek, sevgilisinin gerçek değerini gözardı edebilir. Birçok ilişkinin bu yüzden bozulduğu görülmüştür.

Klinik deneylere göre, ihtiyaçlarınızı karşılaması için sevgilinizi ikna etmek, çözümü dışarda aramaktan daha iyi sonuç veriyor.

İhtiyaçlarınızı karşılarken

Fantezilerinizi ille de gerçeğe dönüştürmenin şart olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Eğer fantezilerinizi paylaşmaya hazır olmadığınız için kaygı duyuyorsanız, sabredin. Bir çift ne kadar uzun süre bir arada olursa, kadınla erkek birbirine o kadar yakınlaşır. Kırk yaşına yaklaşırken kendini cinsel yönden daha bilinçli hisseden kadınların sayısı, şaşılacak kadar çoktur. Böyle kadınlarla evli erkekler, karılarının on yıl önce lafını bile duymak istemeyip reddettikleri şeye on yıl sonra kabul edilebilir gözüyle bakmasından hayrete kapılırlar.

Son olarak, paylaştığınız fantezinin cinsi konusunda da hassas davranın. Tom Cruise'a ilişkin bir fantezi, gerçekleşme ihtimali fevkalade zayıf olduğu için hoş karşılanabilir, zararı da dokunmaz. Ama kapı komşunuza ilişkin bir fantezi, sevgilinizi "ya gerçekleşirse" korkusuyla tedirgin edebilir.

Cinsel yaşamı renklendirmenin 6 özel yolu

Fantezileri paylaşmak, ortak cinsel yaşantınızı zenginleştirebilir. İşte fantezileri paylaşmanın birkaç yolu:

1- Birlikte olduğunuz kişinin günlük hayatta cinsel olarak ya da romantikçe neye ve nasıl tepki gösterdiğini gözleyerek işe başlayın. Onu heyecanlandıran seksi giysiler mi, yoksa filmler mi?

2- Baskı yapmadan, tatlı tatlı, onun fantezilerini keşfetmeye çalışın.

3- Bütün bunların sonunda öğrendiklerinizi seks oyunlarınıza ya da cinsel ilişki öncesi oynaşmalarınıza dahil edin.

4- Sevişirken ya da sekse bir hazırlık olarak seksi hikayeler anlatmasını öğrenin. Bu hikayelerin bir işe yaraması için, dinleyenin tahrik edici bulacağı son derece kişisel hale getirilmiş detayları içermeleri gerekir.

5- Sevgilinizin fantezilerinin hayata geçmesi için fırsatlar yaratın. Tabii, ikinizde bunu gerçekten istiyorsanız. Unutmayın ki, paylaşma ortaklaşa alınan bir karar sonucu ortaya çıkmalı.

6- Özenle ve hassasiyetle davranın ve ilk hoşnutsuzluk işaretinde hemen durun.